koszegimarika: Ekkora állami pénzjutalmat kapnak az olimpikonjaink
(kajak), Marosi Ádám (öttusa), Mihályvári-Farkas Viktória (úszás) - 11,4 millió forint
Béke Kornél (kajak), Mészáros Eszter (sportlövészet), Nagy Péter (súlyemelés), Bicsák Bence (triatlon), Cseh László (úszás), Jakabos Zsuzsanna (úszás), Veres Laura (úszás), Késely Ajna (úszás), Verrasztó Evelyn (úszás), Kreiss Fanni (vívás), Mohamed Aida (vívás), Kondricz Kata (vívás)
2021-08-11 13:45:02
velemenyezd: Bicsák Bence és Bragmayer Zsanett nyert a triatlon sprint ob-n

A másfél héttel ezelőtti válogatón is első két triatlonos közül Bicsák 52:05 perc alatt ért célba, és a junior világbajnok Lehmann Csongort utasította maga mögé, aki címvédőként indult azon a távon, amelyen 750 métert úsznak, 20 kilométert kerékpároznak és zárásként 5 kilométert futnak a versenyzők. A harmadik helyen szintén egy stabil válogatott, Dévay Márk végzett.
Bic
2020-08-02 19:54:57
velemenyezd: A triatlonos Faldum Gábor szerint a magyar vegyes váltó éremszerzésben bízik a vb-n

A riói olimpikon Faldum - aki múlt szerdán Bicsák Bence mögött a második helyen végzett a férfiaknál a vegyesváltó-válogatón, előtte négy nappal pedig megnyerte az olimpiai távú ob-t - az M1 aktuális csatornán csütörtök azt mondta: az elmúlt két évben azért nem mentek úgy a lábai, mint az elmúlt napokban, mert közben megélt egy kis hullámvölgyet.
"A riói szintemhez viszo
2020-07-30 21:12:30
velemenyezd: Faldum és Bragmayer sikere a triatlon ob-n

Faldum 1:52:38 óra alatt ért célba az olimpiai távon, amely 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból áll, míg Bragmayer 2:04:38 óra alatt teljesítette a versenyt.
A férfiaknál a tavalyi győztes Király István ezúttal a második helyre szorult, viszont Berekméri Levente megőrizte akkori harmadik helyét. A nőknél szintén az egy évvel ezelőtti első,
2020-07-18 18:12:27
velemenyezd: A kajak-kenu is a 2022-es müncheni multisport Eb programjában

A műsorban eredetileg az atlétika, a kerékpár, a torna, az evezés és a triatlon kapott helyet, de miután a városvezetés megszavazta a bővítést, már hetek óta napirenden van, hogy a kajak-kenu, a strandröplabda, a sportmászás és az asztalitenisz is bekerülhet. A kajak-kenu európai szövetsége (ECA) eheti board-ülésén jelentette be a hivatalos csatlakozást.
Kárai Péter, az
2020-05-15 16:45:48
velemenyezd: A triatlonosok egy hónapot is nyerhetnek a balatonboglári edzőtáborral
bezártak az uszodák. Néhány versenyző ilyen jellegű gondja a korlátozások enyhítésével mostanra megoldódott ugyan, de a legtöbben így is víz nélkül voltak kénytelenek készülni. A Nemzeti Triatlon Központként évek óta működő BÚI Sportegyesület segítségével végül sikerült megnyitni a balatonboglári uszodát, amely három hétig kizárólag a triatlonválogatott rendelkezésére áll.
Li
2020-05-09 15:42:25
maroka: A húsvétkor megkeresztelkedett mentős tanúságtétele
,,Az életünk minden egyes napja ajándék Istentől, nem szabad lemondanunk sem magunkról, sem másról. A Jóistent kértem, hogy segítsen túlélnem.
Vanek Ákos triatlonista, világbajnoki bronzérmes, világkupa-futamgyőztes tavaly november óta mentősként dolgozik. Húsvét vigíliáján, április 11-én külön engedéllyel mentős ruhában megkeresztelkedett a pasaréti ferences templomban.
2020-04-26 18:35:18
maroka: Keresztelő külön engedéllyel - Bp. Pasarét
Egy nagyon szép történet, amelyre nemcsak a magyar, hanem a nemzetközi sajtó is felfigyel
Isten hívására állt mentősnek a profi triatlonos
.............
Rendhagyó keresztelő volt a pasaréti ferenceseknél húsvét vigíliáján, melynek híre már bejárta a magyar és a nemzetközi sajtót is.
A s
2020-04-16 08:16:55
velemenyezd: Szeptembertől rendezne újra versenyeket a Nemzetközi Triatlon Szövetség
szeptember és november között újra lehessenek versenyek, de a kvalifikációt leghamarabb januárban indítják
2020-04-06 19:43:13
velemenyezd: Triatlon világkupa - Dévay a 15. helyen végzett az ausztráliai versenyen

A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Dévay 52:52 perc alatt tudta le a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 km futásból álló távot, míg a másik magyar induló, Tóth Tamás 53:13 perces eredménnyel a 23. helyen zárt.
A férfiaknál az 53 fős mezőnyből 48-an teljesítették a versenyt, elsőként az új-zélandi Ryan Sissons (51:50 p). A nőknél 54 versenyző á