Belépés
velemenyezd: Cselgáncs GP - Tóth Krisztián kiesett

A világbajnoki ezüstérmes versenyző könnyed ippongyőzelemmel kezdett a kínai Hszie Je-tung ellen, majd a 16 között a japán Mukaj Soicsiro következett. Az időnként bicegő ellenfél a négy perc során alig kezdeményezett, de a bíró csak egy-egy intést osztott ki. Az aranypontig tartó hosszabbításban már úgy tűnt, hogy az ázsiai elkészült az erejével, amikor váratlanul hanyatt dön
2019-07-14 14:01:43
velemenyezd: Roland Garros - Babosék a bajnokok
vezettek, ám Mladenovic váratlanul elbukta az adogatását. Hamarosan újabb brék következett, majd Babos remek szervagémjével 4:1 állt az eredményjelzőn. Két labda következett az 5:1-ért de a kínaiak feljöttek 4:2-re, majd nemsokára 5:2 volt az állás. Cseng adogatásai után Babos kiszerválta a meccset, amely 1 óra 10 percig tartott.
A 26 éves Babos Tímea 22. tornagyőzelmét arat
2019-06-09 13:11:19
velemenyezd: Pekingi tenisztorna - Kínai ellenfele lesz Babosnak
verte a 15. kiemelt belga Elise Mertenst.
Babos már vasárnap lejátszotta első fordulós mérkőzését és simán nyert a tajvani Hszie Szu-vej ellen, amivel bejutott a legjobb 32 közé.
A kínai fővárosban a hétfői játéknapon Fucsovics Márton is győzött a férfi viadal első fordulójában.
Eredmények:
nők (8,3 millió dollár):
------------------------
1. forduló
2018-10-01 12:32:05
velemenyezd: Pekingi tenisztorna - Babos Tímea magabiztos győzelemmel kezdett
ellen, aki a 28. helyen áll a WTA rangsorában. A torna honlapja szerint a mérkőzés 70 percig tartott.
A magyar játékos következő ellenfele a 15. helyen kiemelt belga Elise Mertens és a kínai Csang Su-aj hétfői meccsének továbbjutója lesz a 32 között.
"Nagyon nehéz meccs volt, hiszen Hszie elég jó formában volt az elmúlt időben, hihetetlenül jó eredményeket ért el. Ráadás
2018-09-30 10:21:05
velemenyezd: Australian Open - Babosék elődöntősök párosban
először jutott az Australian Open elődöntőjébe.
A 2014-ben wimbledoni döntős magyar-francia kettős ellenfele az elődöntőben a nyolcadik helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Peng Suaj tajvani, kínai páros lesz.

Babos a nap folyamán még vegyes párosban is érdekelt.
Eredmény, női páros, negyeddöntő:
----------------------------------Babos Tímea, Kristina Mladenovi
2018-01-23 08:12:03
velemenyezd: Vizes vb - Kínai arany férfi 3 méteres műugrásban

A 21 éves sportoló a Duna Arénában rendezett csütörtöki döntőben 547,10 ponttal zárt az élen. Hszie szombaton Cao Jüannal ezüstérmes lett 3 méteres szinkronműugrásban.
A második helyen a negyedik vb-érmét begyűjtő német Patrick Hausding végzett, a harmadik pedig az orosz Ilja Zaharov lett.
A szám olimpiai bajnoka, a 12 fős döntőbe az első helyen bejutott Cao csak a
2017-07-20 20:14:17
velemenyezd: Vizes vb - Bóta 51., Ligárt 54. háromméteres műugrásban
magyarok jól kezdtek, majd mindkettejüknek akadt rontása, így csak a mezőny hátsó felében tudtak végezni. Bóta 282,20, Ligárt pedig 249,10 pontot kapott.
A csaknem négyórás selejtezőben a kínai Hszie Sze-ji teljesítményét értékelték a legtöbbre a pontozók (512,90). A délutáni elődöntőben a legjobb 18 versenyző folytathatja szereplését. Az utolsóként továbbjutó svájci Guillaum
2017-07-19 14:23:20
velemenyezd: Vizes vb - Orosz aranyérem férfi szinkronműugrásban

A Duna Arénában rendezett és 12 párt felvonultató fináléban az Európa-bajnoki címvédő Jevgenyij Kuznyecov és Ilja Zaharov 450,30 pontot kapott hat ugrására, míg az ezüstérmes kínai Cao Jüan és Hszie Sze-ji duója 443,40-et. Harmadikként az ukrán Oleg Kolodij, Ilja Kvasa kettős zárt.
Eredmények:
férfi szinkronműugrás, világbajnok:
--------------------------------
2017-07-15 21:04:07
velemenyezd: Vizes vb - Kínai-orosz rivalizálás férfi szinkronműugrásban

A Duna Arénában rendezett kvalifikációban Cao Jü-an és Hszie Sze-ji 438,84 pontot kapott hat ugrására, míg az orosz rivális kettős, Jevgenyij Kuznyecov és Ilja Zaharov 436,86 pontot gyűjtött.
Az esti döntőbe harmadikként (410,10) az amerikai Sam Dorman és Mike Hixon kvalifikálta magát.
2017-07-15 13:12:10
velemenyezd: Peking 2008 - Teljes a 25-ös doppinglista a súlyemelőknél
anabolikus szteroid használata miatt bukott meg.
A sportág nemzetközi szövetségének (IWF) budapesti titkársága szerdán tette közzé honlapján az újabb névsort, amelyen négy kazah, három-három kínai és fehérorosz, két-két orosz és ukrán, s egy azeri szerepel.
Fegyelmi ügyük végleges lezárásáig valamennyiük versenyzési jogát felfüggesztették, pekingi eredményeiket törölték
2016-08-24 17:53:00
maroka: Hárman bukták az olimpiai aranyat
- Utólagos doppingellenőrzésnek veti alá a nyolc évvel ezelőtti pekingi olimpián levett vérmintákat. A Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) a kapott eredmények után három kínai súlyemelőt megfosztott az aranyérmétől, mert pozitív eredményt hozott az utólagos vizsgálat.

- Csen Hszie-Hszia a 48 kilogrammosok súlycsoportjában, Liu Csun-hung a 69, Cao Lej pedig a 75 kilósok
2016-08-24 15:06:17
velemenyezd: A kínai hadsereg fokozza együttműködését a szíriai kormányerőkkel

Erről a kínai Központi Katonai Bizottság nemzetközi kapcsolatokért felelős vezetője biztosította a szíriai védelmi minisztert damaszkuszi találkozójukon.
Kuan Jou-fej ellentengernagy és Fahd Dzsászim al-Freidzs megállapodott arról, hogy fokozni fogják az együttműködést a szíriai személyi állomány kiképzésében, és Kuan humanitárius segítségnyújtás - közelebbről orvosi fel