Belépés
velemenyezd: Curling Eb - A magyar női csapat kikapott Spanyolországtól
Dorottya vezette magyar csapat (6-4). A záró két end azonban a 4-0-val a spanyoloké lett, akik így jobbnak bizonyultak.
A nőknél a tízcsapatos másodosztályból az első négy játszhat az elődöntőben, amelynek győztesei feljutnak az élvonalba. A magyarok három mérkőzésük után egy győzelemmel és két vereséggel állnak.
A férfiaknál - ahol a magyarok a szombati nyitónapon győze
2019-11-17 18:01:48
velemenyezd: Közel két évtized után újra magyar férfi érem tekvondó Eb-n

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint az élete második felnőtt versenyén szereplő 17 éves Józsa finn, német és olasz ellenfelet győzött le, majd az elődöntőben kikapott első helyen kiemelt horvát riválisától.
A weboldal felidézte: magyar férfi versenyző legutóbb 19 évvel ezelőtt állhatott dobogóra felnőtt Eb-n, 2000-ben Salim József szintén bronzéremig jutot
2019-11-01 22:22:52
velemenyezd: Cselgáncs-vk - Tóth Krisztián ötödik lett Abu-Dzabiban

A nemzetközi szövetség eredményközlője szerint szombaton Tóth svájci, üzbég és svéd ellenfelét legyőzte, azután kétszer kikapott: előbb az elődöntőben a dél-koreai Gvak Donghamtól, a bronzmeccsen pedig a német Eduard Trippeltől.
A csütörtöki nyitónapon Karakas Hedvig (57 kg), majd a pénteki folytatásban Szabó Frigyes (73 kg) hetedik lett.
2019-10-26 17:11:59
velemenyezd: Junior cselgáncs-vb - Vég Zsombor és Sipőcz Richárd bronzérmes
szlovén és - a bronzmeccsen - orosz ellenfelét is.
A +100 kilósoknál a győri Sipőcz - aki júliusban meglepetésre harmadik lett a budapesti Grand Prix-viadalon - három diadal után az elődöntőben kikapott egy német dzsúdóstól. A bronzcsatában aztán egy belga riválisnál bizonyult jobbnak.
A 14 fős magyar küldöttség négy éremmel zárta a marokkói vb-t, mivel csütörtökön Özbas
2019-10-19 18:32:21
velemenyezd: Junior cselgáncs-vb - Özbas Szofi aranyérmes
tehetség első és második meccsén összesen másfél percet volt a tatamin, francia és kazah riválisát is ipponnal verte.
A folytatásban a német Dena Pohlt vazaarival győzte le, az elődöntőben pedig 48 másodperc után ippont ért el a cseh Renata Zachova ellen.
A fináléban a 17 éves ceglédi dzsúdós a szerb Anja Obradoviccsal küzdött, akitől a júniusi Európa Játékokon ipponnal
2019-10-17 19:02:22
velemenyezd: Para-asztalitenisz Eb - Bronzérmes a férfi csapat
Dezső, Csonka András, Zborai Gyula összeállítású együttes csoportmásodikként jutott az egyenes kieséses szakaszba, ahol a negyeddöntőben 2-0-ra nyert a németek ellen, majd a szombati elődöntőben 2-0-ra kikapott a svédektől - a hazai szövetség beszámolója szerint.
A magyar küldöttség számára négy éremmel ért véget az Eb. Korábban egyéniben Szvitacs Alexa (9-es kategória) Európ
2019-09-21 18:52:14
velemenyezd: Birkózó-vb - Sastin Marianna ötödik lett

A Vasas 36 éves klasszisa csütörtökön olasz, dél-koreai, majd moldovai riválist legyőzve jutott be a legjobb négy közé, amivel olimpiai kvótát szerzett. Az elődöntőben kikapott a bolgár Tajbe Juszeintől, a pénteki helyosztót pedig 4-1-gyel veszítette el a svéd Henna Katarina Johanssonnal szemben.
Sastin Marianna, a sportág eddigi egyetlen magyar női világbajnoka karrierj
2019-09-20 14:22:31
velemenyezd: Birkózó-vb - Korpási Bálint bronzérmes 72 kilóban

A BVSC vb- és Eb-győztese szombaton csalódottan zárta a napot, mert két sima győzelem után az elődöntőben - saját bevallása szerint egy buta hiba miatt - technikai tussal kikapott az orosz Abujazid Mancigovtól, így vasárnap a bronzéremért léphetett szőnyegre.
A második napi helyosztók előtt így az volt talán a legnagyobb kérdés, hogy Korpásinak sikerült-e túltennie magát
2019-09-15 17:19:20
velemenyezd: Birkózó-vb - Korpási technikai tussal kikapott az elődöntőben

A BVSC világ- és Európa-bajnoka délelőtt kirgiz és azeri ellenfelét is 6-0-ra verte, így magabiztosan menetelt a legjobb négy közé, ott azonban emberére akadt az idei Eb-győztes személyében.
A mérkőzés elején mindkét versenyző óvatos volt, így a magyart és az oroszt is figyelmeztette a bíró passzivitásért. Ezt követően viszont Mancigov akcióba lépett, egy mögékerüléssel
2019-09-14 15:31:17
velemenyezd: Jani Réka Luca elveszítette a döntőt a zágrábi tenisztornán

A világranglista 276. helyezettje - aki a selejtezőből jutott a főtáblára - a szombati elődöntőben honfitársát, Bondár Annát (198.) győzte le, a vasárnapi fináléban viszont 6:1, 6:4-re kikapott az ukrán Marina Csernisovától (400.).
Párosban Bondár Anna győzött az argentin Paula Ormaechea oldalán, a döntőben 7:5, 7:5-re legyőzték az Amandine Hesse, Daniela Seguel francia,
2019-09-08 18:51:49
velemenyezd: Női röplabda Eb - Simán kikaptak a magyarok Azerbajdzsántól
belga szakember nem változtatott kezdőcsapatán, ugyanaz a hatos kezdett, amely az első két meccsen. Az azerieknél ott volt a kezdőben Polina Rahimova, aki két éve a hollandok elleni elődöntőben 38 pontot szerzett.
A találkozó Németh Anett remek megmozdulásaival kezdődött, az Egyesült Államokban játszó 20 éves feladóátló öt perc után öt pontnál tartott. Az azeriek több eredmén
2019-08-26 22:32:09
velemenyezd: Cselgáncs-vb - Arany- és bronzéremmel zártak az Abe testvérek
bajnok koszovói Majlinda Kelmendi, illetve a nyolcaddöntőben Pupp Rékát búcsúztató japán Sisime Aj egyaránt harmadik lett.
A húgával együtt címvédőként indult Abe Hifumi, aki az elődöntőben nyolcperces (!) csatában kikapott a szintén japán Josiro Marujamától, és végül be kellett érnie a bronzéremmel. Legyőzője ugyanakkor - akárcsak a tavalyi Mesterek Tornáján - a dobogó tetej