Belépés
maroka: Major Veronika Eb-aranyérmes futó céllövésben
aranyérmes, második helyen az ukrán Galina Avramenko zárt 377 körrel, míg a harmadikon az orosz Irina Izmalkova 375-tel. A másik két magyar induló közül, Körtvélyessy Gabriella 359 körrel 7., Bedekovich Viktória 317 körrel 13. lett.
,,Reggel úgy keltem, hogy éreztem, jól fog menni a lövészet. Nagyon koncentráltam már a szólításom előtt is, mert akartam ezt a sikert. Az u
2019-07-14 13:48:39
velemenyezd: Futócéllövő Eb - Major Veronika aranyérmes a 40 vegyes számban
"Reggel úgy keltem, hogy éreztem, jól fog menni a lövészet. Nagyon koncentráltam már a szólításom előtt is, mert akartam ezt a sikert. Az utolsó
2019-07-14 13:11:57
velemenyezd: Futócéllövő Eb - Major Veronika áll az élen a 40 vegyes felénél

A magyar szövetség beszámolója szerint Major 191 körrel (97, 94) vezet, néggyel megelőzve a második német Daniela Vogelbachert. Körtvélyessy Gabriella 184, Bedekovich Viktória 161 kört lőtt.
A férfiaknál a svéd Emil Martinsson áll az élen 199 körrel, a magyarok közül Tasi Tamás és Boros László 189-189, Sike József 186 kört lőtt.
A kontinensviadal vasárnap a 40 vegye
2019-07-13 15:11:52
velemenyezd: Futócéllövő Eb - Ötödik lett a Tasi, Körtvélyessy vegyespáros
magyar páros. A szétlövést Lahdekorpi 19-17-re megnyerte Tasi ellen, így kerültek a magyarok az ötödik helyre.
A Major Veronika, Sike József kettős 369 körrel a nyolcadik, míg a Bedekovich Viktória, Boros László páros 337 körrel a 13. helyen zárt.
A győzelmet az orosz Makszim Sztyepanov, Olga Sztyepanova kettős szerezte meg.
A verseny szombaton és vasárnap a 40 vegy
2019-07-12 19:02:02
velemenyezd: Futócéllövő Eb - Major Veronika hatodik 30+30-ban
szerint a sportlövőkarrierjét futócéllövészettel kezdő Major 558 körös eredménnyel zárt, a dobogótól pedig hét körrel maradt el. A 13 fős mezőnyben Körtvélyessy Gabriella a 10. (529 kör), Bedekovich Viktória (448 kör) a 13. pozícióban végzett. A magyar trió a három csapat közül a harmadik helyet szerezte meg.
"Nagyon élveztem a versenyt, mert végre itthon és végre mást lőhett
2019-07-11 14:01:40
velemenyezd: Futócéllövő Eb - Orosz és ukrán versenyző vezet az első nap után
293-293 kört ért el.
A nőknél a legjobb magyar Major Veronika jelenleg a hatodik helyen áll 284 körrel, és öt körre van a dobogós pozíciótól. Kötvélyessy Gabriella (10.) 269, míg Bedekovich Viktória (13.) 225 kört lőtt. Az éllovas Honcsarovát (293 kör) két honfitársa, Viktorija Ribovalova (290 kör) és Galina Avramenko (289 kör) követi.
A 30 gyors részt csütörtökön lövik
2019-07-10 18:42:23
velemenyezd: Tíz ország 59 versenyzője indul jövő héten Gyenesdiáson a futócéllövők Eb-jén
hazai rendezésű kontinensviadalon visszatér gyökereihez, hiszen futócéllövőként kezdte a pályafutását.
lambert: Példátlan antiszemitizmusról papolnak megint
6-án tért került ismét az Esztergommal szomszédos Párkány az anyaországhoz, amin az intézmény tanárai és növendékei egyaránt jelen voltak. Az előbbiek közül álljon itt ezen évkönyvéből Bedekovich Katalin magyar-történelem-német szakos tanárnő visszaemlékezésének alábbi részlete:

,,A felszabadult területek egyes szakaszait november 5-től 10-ig terjedő időben vette b
2015-01-03 21:09:27
velemenyezd: Jász-Nagykun-Szolnok Megye újkori története DVD-n
elérhetővé tették a kutatók számára, sok érdekes kiegészítéssel. A térképek közül több egyedülálló értéket képvisel, köszönhetően a haj
2012-04-24 21:04:30
velemenyezd: Elismerés a Szolnok megyei levéltár DVD-térképgyűjteményének
térképgyűjteményébe csaknem 300 kéziratos térkép tartozik, közülük több egyedülálló értéket képvisel, köszönhetően a hajdani Jászkun Kerület rendkívül tehetséges, országos hírű térképésze, idősebb Bedekovich Lőrinc munkájának.
A vízrajzi, települési és tájegységi térképek, valamint birtokvázlatok DVD-n történt megjelentetésével az esztétikai élményen túl számos tudományterül
2012-04-17 07:41:22
velemenyezd: Kétszáz év kéziratos térképeit digitalizálta a Szolnok megyei levéltár
térképgyűjteményébe csaknem 300 kéziratos térkép tartozik. A szolnoki anyag számos darabja - elsősorban a hajdani Jászkun Kerület rendkívül tehetséges, országos hírű térképészének, idősebb Bedekovich Lőrincnek köszönhetően - egyedülálló történeti értéket képvisel - mondta el Fülöp Tamás, az intézmény igazgatója kedden az MTI-nek.
A térképek egy része 1878-ban, a Jászkun Kerül
2011-12-13 17:31:29
bodaaniko: Zádor-híd, Karcagi kilenclyukú
a Zádor-eret Karcag keleti határában átívelő Zádor-híd. Az áradások miatt sokszor járhatatlan út miatt felmerült az igény egy híd építésére. 1804-ben a Jászkun Kerületek megbízásából Bedekovich Lőrinc elkészítette a híd terveit. Alapkövét 1806-ban tették le, építője Magorányi József egri kőművesmester.

Az 1809-ben elkészült híd kb. 80 méter hosszú, kilencnyílású, kőalap
2010-03-17 14:34:48
Oldal:
Keresés

Üzenetek
Major Veronika Eb-aranyérmes, Futócéllövő Eb, Major Veronika, Jász-Nagykun-Szolnok Megye, Galina Avramenko, Irina Izmalkova, Körtvélyessy Gabriella, Bedekovich Viktória, Daniela Vogelbachert, Emil Martinsson, Tasi Tamás, Boros László, Sike József, Makszim Sztyepanov, Olga Sztyepanova, Kötvélyessy Gabriella, Viktorija Ribovalova, Haris Ferenc, Lengyel Márton, Nagy Richárd, Bangó Zsófia Lilla, Csányi Borbála, Nagy Viktória, Bedekovich Katalin, Jászkun Kerület, Bedekovich Lőrinc,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, API, Online Póker, Fecsegj, Tudjátok?, Online Szerencsekerék,